Kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko ātro aizdevumu?

ātrais kredītsŠobrīd starp ātrajiem kredītdevējiem ir ļoti liela konkurence, jo šo kredīta veidu izsniedz apmēram desmit kredītdevēji. Aizdevumi pie dažādām kompānijām atšķiras ar tādiem rādītājiem kā mēneša procentu likme, maksimālais aizdevuma apmērs, atmaksas laiks un citiem. Latvijas iedzīvotājiem tas sniedz plašas izvēles iespējas un izdevīgākus piedāvājumus. Tomēr lielajā piedāvājumā ir viegli apjukt un aktuāls ir jautājums – kā izvēlēties labāko?

Lai atrast labāko būtu ērtāk, vispirms definājiet, kāds aizdevums jums ir nepieciešams. Uzrakstiet atbildes uz šādiem jautājumiem:
•   Cik liels aizdevums jums ir vajadzīgs?
•   Kādam ir jābūt kredīta atmaksas laikam?
•   Cik drīz jums kredīts ir nepieciešams?

Ja jums ir vajadzīgs salīdzinoši mazs īstermiņa aizdevums, to var noformēt tikai dažu minūšu laikā Vivus.lv. Ja jums nav svarīgi tas, cik ilgā laikā saņemat aizdevumu, varbūt jums izdevīgāks būs patēriņa, nevis ātrais kredīts.
Diezgan mazā apmēra dēļ ātrais kredīts nav izmantojams lielu mērķu realizēšanai. Kredīta summa parasti ir līdz vairākiem simtiem latu, tāpēc tas ir piemērots tādiem tēriņiem, kā mazs pirkums, akcijas piedāvājuma izmantošana, ikdienas izdevumi un citi. Vairāki ātrie kredītdevēji gan piedāvā aizdevumus, kuru maksimālais apjoms var būt līdz 1000 vai 1500 latiem.
Ātrie kredīti viens no otra atšķiras ne tikai ar maksimālo iespējamo apjomu, bet arī ar termiņu, kādā tie ir jāatdod. Lielākā daļa ātro kredītu ir jāatdod viena mēneša laikā. Jāpiebilst gan, ka pastāv arī daži izņēmumi, kad ilgākais kredīta atmaksas laiks ir līdz līdz vienam vai par diviem gadiem garš. Parasti ātrie kredīti ir pieejami patiešām īsā laikā, un līdzekļus bankas kontā ir iespējams saņemt tikai pāris minūtēs.