Kādā veidā valdība sniedz palīdzību Latvijas kompānijām?

attīstības programmasAS Latvijas Hipotēku un zemes banka jau gadiem realizē valsts atbalsta programmas. Attīstības programmas ir paredzētas pieredzējušiem un jaunajiem biznesmeņiem, kā arī lauksaimniekiem darbības sākšanai, attīstīšanai vai izvēršanai. Ir pieejamas 6 attīstības programmas, kuras savā starpā atšķiras ar nolūkiem, uz ko tās vērstas, maksimālo finansējuma apmēru, realizācijas laiku un vairākiem citiem kritērijiem. Pašlaik Hipotēku banka īsteno sešas atšķirīgas programmas, ar kā atbalstu ir iespējams dabūt ne tikai materiālu atbalstu, bet arī apmācības.
Attīstības programma biznesa uzsācējiem ir tiešām plaši pazīstama iespēja, kas tiek realizēta AS Latvijas Hipotēku un zemes banka. Ar tās palīdzību nepieredzējušie uzņēmēji var saņemt ne vien aizdevumu, bet arī vajadzīgās zināšanas naudas izmantošanai. Dažādas kompānijas palīdzību var dabūt arī pārējo attīstības programmu ietvaros. Piemēram, ir izstrādāta atbalsta programma patiešām mazām kompānijām. Tāpat aizdevums tiek piedāvāts mazajām un vidējām kompānijām. Ar izsniegtā aizdevuma palīdzību ir iespējams palielināt konkurētspēju, iegūt līdzekļus apgrozīšanai, saņemt investīcijas un realizēt citus mērķus. Tāpat AS Latvijas Hipotēku un zemes banka piedāvā palīdzību arī mūsu zemniekiem. Kredītu var dabūt gan mazie lauksaimnieki, gan lauksaimniecības uzņēmumi. Lauksaimniecības pakalpojumu sniedzēji var saņemt aizdevumu investīcijām un apgrozāmo līdzekļu palielināšanai. Tāpat, tiek sniegta iespēja aizņemties, lai iegādātos lauksaimniecībā izmantojamu zemi.
Attīstības programmas ir izstrādātas, lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem, kam ir ekonomiski izskaidroti nākotnes plāni, bet nav pieejams kredītiestāžu izsniegtais aizdevums. Jānorāda gan, ka ikviens uzņēmums finansējumu dabūt nevarēs. Grūtībās nokļuvušiem zemniekiem un uzņēmumiem finansējums netiek piedāvāts. Tāpat pāris nozarēs esošiem uzņēmumiem, kā arī vairāku preču izgatavotājiem netiek piedāvātas AS Latvijas Hipotēku un zemes banka attīstības programmas. Kredītu nepiešķir arī kompānijām ar nenomaksātiem nodokļu parādiem un kam nav noruna par parāda atmaksu vai arī šī vienošanās netiek ievērota.