Naudas aizdošanas daudzveidība un aizdevumu dažādība Latvijā

joprojām gaidīs. Tādēļ daudzi no patērētājiem izvēlas otru iespēju – nevilcināties un nekavējoties nopirkt kāroto, iegūstot nepieciešamo naudu pie kāda no aizdevējiem. Šim variantam šobrīd tirgū pieejami patēriņa kredīti internetā.
Ne ikreiz ātrie kredīti Latvijā ir primārā alternatīva finanšu grūtībās, to vietā ir iespējams atlasīt arī banku un citu kredītdevēju piedāvājumus. Patēriņa kredīti iespējams, netiks noslēgti piecās minūtes, bet būs mazāk riskanti, pielāgotāki un lētāki. uzzini vairāk , patēriņa kredīta gadījumā, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, tiek piedāvatas apjomīgākas kredītu summas, kas ir izšķiroši, ja ieplānots vērtīgs pirkums. Līdzīgi šim naudas aizdevuma risinājumam ir pieejami daudz piemērotāki atdošanas termiņi, nosakot aizdevuma atmaksāšanu pat sešdesmit mēnešu laikā, ko nepiedāvā pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Vairāku aizdevēju piedāvājumos tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmējiem, turklāt atsevišķos gadījumos, ja spēsiet nodrošināt regulārus ieņēmumus, iespējami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Retāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ienākuma avoti var būt nestabili, nespējot nodrošināt, ka spēsiet segt kredītsaistības ilgākā periodā. Šajos gadījumos liela loma ir tam, kā, ievērojot visus faktorus, Jūsu finansiālo situāciju izskaitļo patēriņa kredīta kalkulators, kas izanalizē gan Jūsu ienākumus, gan citas saistības.

Kredītlīnija – pārdomāts risinājums negaidītām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir ilgāk zināms kredītu risinājums, līdzīga izeja, ar garāku kredīta atdošanas termiņu un samērīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai gan tikai pēdējā laikā ieviesta kredītdevēju piedāvājumā, kā drošs kredīta risinājums, daudzi joprojām neizprot, kas ir kredītlīnija, nesaprotot šī finanšu risinājuma iespējas un priekšrocības. Tomēr īstenībā izdeviga kreditlinija sniedz veidu, kā daudz sekmīgāk strukturēt tēriņus un pietaupīt vajadzīgo summu.
Ko nozime kreditlinija? Šis aizdevuma veids sniedz iespēju iegūt noteiktu limitu, kas tiek pārskaitīts jebkurā mirklī, tādējādi gadījumos, kad uzrodas negaidīti izdevumi, nav jāsatraucas par to, vai būs vai nebūs izmaksāts
piešķirts aizdevums, kā garantija neparedzētos gadījumos būs atvērtais kredītlimits, kuru drīkstat iztērēt, kad un kādās daļās nepieciešams, balstoties pēc nepieciešamības un iespējām pārskaitīt aizdevuma maksājumus. Turklāt, pat ja kredīts tiek pārskaitīts 1000 eiro apjomā, procenti jāsedz tikai par to kredīta apjomu, kas tiek patiesībā patērēta. Uzņēmumiem ir iespējama arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, sniedz variantu tikt klāt rezerves finanšu līdzekļiem brīžos, kad tas visvairāk vēlams. Protams, arī šim finanšu risinājumam ir noteikti apjomi, kurus īpaši ietekmē agrāk nenokārtotas saistības un ienākumu apmērs, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir daudz ierobežotāka. Tieši tāpat ierobežotāki aizdevuma apjomi sagaidāmi tad, ja nevarat uzrādīt stabilu ienākumu plūsmu, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar izdevīgākiem nosacījumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī gadi var būt viens no mēriem, kas naudas izsniedzējam ļauj pieņemt gala lēmumu par aizņēmēja stabilitāti un iespējām atdot kredītu noteiktajā laikā. Jo stabilāka būs Jūsu finansiālā situācija un drošāks ienākumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums algas apmērā
Lai iegūtu papildus finanses neplānotiem tēriņiem un vajadzībām, var tikt piedāvāts arī overdrafts jeb iespējams papildus nodrošinājums vienas algas apmērā. Šo iespēju visbiežāk iesaka banku iestādes, obligāti nosakot, lai Jūsu algas konts būtu uzturēts viņu bankā. Tādējādi banka var drošāk izsekot Jūsu ienākumiem un tam, lai overdrafta apjoms nepārsniegtu Jūsu regulāros ienākumus. Šī aizdevuma nozīmīgākā priekšrocība ir drošība, jo, pateicoties tā noteiktajam apmēram, nekad neaizņemamies vairāk, kā varēsim atlīdzināt. Ievērojot, ka overdrafts nepārsniedz ikmēneša ienākumus, tā atdošana vairumā gadījumu nerada problēmas un nesagādā draudus pozitīvai kredītvēsturei.

Kredītkartes un to starpība no pārējiem kredītu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīts noteikts limits, kuru varat tērēt viena mēneša vai ilgstoša perioda laikā. Samērīgi par izterēto līdzekļu apmēru, tāpat, kā apstākļos, kad tiek piedāvāts naudas aizdevums internetā, tiek ņemti vērā aizdevuma procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi faktiski izmantotajam aizdevuma apmēram.
Kredītkartes, līdzīgi, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, sniedz izdevību plānot pirkumus, kas cenā pārsniedz tā brīža pieejamos finanšu līdzekļus, un neliek atlikt uz rītdienu pirkumus, ko vēlamies iegūt jau tagad. Turklāt kredītkarte ir vēl zibenīgāks aizdevuma risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam noformējuši kredītkarti, drīkstam šo maksājumu karti pielietot sev vēlamā situācijā, pielietojot tirdzniecības vietās, kas akceptē maksājumu kartes, kā samaksāšanas veidu.
Šīs kartes pieejamo līdzekļu apjoms visbiežāk ir pakārtots personas regulārajiem ikmēneša ienākumiem, lai iztērētā naudas summa nepārsniegtu algas apjomus, un kalpotu, kā avanss, nevis kredīts, kura atmaksa sagādātu grūtības. Analogi, kā gadījumos ar kredītlīnijas atvēršanu pie kāda no kredītu izsniedzējiem, kredītkaršu ieviešanā tiek izanalizēti ikmēneša ieņēmumi, un limiti tiek piešķirti gan īsākos, gan garākos laika posmos, atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām, tādējādi kredītkarte ir elastīgs aizdevuma noformēšanas variants, jo aizņemamies tikai tik, cik vajadzīgs.

Līzings vai kredīts auto pirkšanai – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no aizdevuma veidiem, kas pieļauj, ka ieņēmumi var būt nepietiekoši, lai nodrošinātu spējas atdot kredītu, un šajos gadījumos var būt vajadzīga papildus ķīla. Parasti līzinga ķīla ir jauniegādatais auto, tādējādi situācijās, kad auto līzings netiek segts līgumā noteiktajā termiņā, aizdevējs var piesavināties ieķīlāto automašīnu.
Situācijās, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek izvērtēti gan klienta finanšu situācija un iepriekšējā pieredze saistību izpildē, gan plānotās automašīnas cena. Jo lielāka ir automašīnas vērtība, jo lielāka varbūtība, ka būs nepieciešama ķīla, kā arī būs vajadzīgi daudz lielāki katra mēneša ieņēmumi, lai līzinga nodrošinātājs piekristu atbalstīt šo auto iegādi. Lai aprēķinātu kredītlimitus auto nopirkšanai, aizdevēji izmanto speciālas formulas, kas parasti tiek minēts, kā auto līzinga kalkulators. Ievadot datus par plānoto auto, esošajiem ieņēmumiem un citām saistībām, tiek aprēķināta līzinga summa, kas ir pieejama, lai nopirktu šo vai līdzvērtīgu automašīnu.
Automašīna ir liels un vērtīgs pirkums, tādēļ daudziem variants aizņemties naudu ir vienīgā opcija. Taču jāievēro, ka auto iegādes krediti no 19 gadiem bez darba vietas var tikt atteikti, jo šis aizdevuma veids, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem aizdevumiem, prasa daudz stabilākas garantijas. Ja spēsiet parādīt nodrošinātus un pietiekami lielus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, auto līzinga piešķiršana būs vienkārša un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā izeja
Vairāki aizdevuma veidi nav pieejami, ja nevaram uzrādīt pietiekamus ienākumus, piemēram, ja ienākumus gūstam, kā pašnodarbinātas personas , nevis strādājot algotu darbu. Šādos apstākļos, lai papildus apliecinātu savas iespējas segt grafika maksājumus, var būt nepieciešams atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visierastākā ķīla ir automašīna, ko patērētāji ir gatavi piedāvāt, kā papildus garantiju, lai tiktu noformēts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no iespējām arī brīžos, ja aizdevēja piedāvājumā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, līdzīgi, kā citi kredītu veidi, ir ierobežoti, un lielā mērā ir pakārtoti auto cenai. Jo vērtīgāka ir mašīna, jo plašākas iespējas var nodrošināt aizdevēji, tāpat būtiska loma var būt papildus nosacījumiem ,tostarp ieņēmumiem, citām saistībām un kredītvēsturei. Protams, plašajā aizdevumu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai palicis bez stabiliem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais pieejamais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Kaut arī mašīnas ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem kredīta saņemšanai, daļa aizdevēju akceptē arī citas ķīlas. Aizvien biežāk kredītdevēju mājas lapās, kā variants pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir izdevība cilvēkiem, kuriem agrāk ir bijuši nenokārtoti parādi, vai šībrīža finanšu situācija nav gana labvēlīga. Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas ir neiespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos apstākļos ir pārāk nedrošs.
Kā ķīla var tikt pieņemta gan jau iepriekš minētā automašīna, gan dzīvoklis, nekustamais īpašums vai cits īpašums, kā vērtība ir pietiekoši liela, lai atbilstu kredīta lielumam. Naudas aizdevums bez ķīlas ir iespējams kredītņēmējiem ar regulāriem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi, vai arī situācijās, ja plānotā kredīta apjoms ir neliels. Bet, ja gribat aizņemties lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir piemērots risinājums cilvēkiem, kas pagātnē, atrodoties sliktā finanšu stāvoklī, ir pasliktinājuši savu parādvēsturi vai nonākuši parādnieku sarakstā, jo arī viņiem var tikt izsniegts kredīts – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu parasti dod plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas vērtība lielākoties ir daudz lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ienākumi, tādējādi paveras ceļi uz lielākiem kredītiem, sniedzot iespējas iegādāties lielākus pirkumus.
Protams, kredīts pret ķīlu arī uzliek daudz riskantākas saistības. Ja parastus ikdienas kredītus atļaujamies ignorēt brīžos, kad nepietiek finanšu saistību veikšanai, tad, atdodot ķīlā kaut ko vērtīgu, esam daudz ieinteresēti pēc iespējas ātrāk izbeigt aizdevumu, lai atgūtu finanšu brīvību. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to nevaram atmaksāt noteiktajā termiņā, lai gan ar papildus procentiem, drīkstam to atmaksāt vēlāk, kad finanšu situācija uzlabojas. Bet, ieķīlājot automašīnu vai dzīvokli, riskējam ieķīlāto īpašumu pazaudēt, ja nenokārtosim kredīta saistības tam atrunātajā laikā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj segt mūsu vajadzības, ja plānojam lielāku pirkumu, taču, ja negribam lieki likt uz spēles īpašumu, tad tas ir piemērotākais risinājums.
Tādēļ, izraugoties aizdevēju, un izanalizējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, vienmēr jāapzinās mūsu iespējas atmaksāt naudas aizdevumu tam plānotajā laikā. Kredīta apjoms vienmēr būs mazāks par īsto ieķīlātā īpašuma vērtību, tādēļ, ja neatmaksāsiet noteiktos rēķinus, zaudēsim krietni vairāk.

Hipotekārie kredīti – risinājums jaunas dzīves sākumam
Ar laiku, atrodot stabilitāti dzīvē, strādājot drošu un labi apmaksātu profesiju, mēs sākam plānot nākotni, plānot ģimenes dzīvi un tās nākotni. Šo plānu būtiska sastāvdaļa ir cerība par sev piederošu mājvietu, it īpaši, ja esat jaundibināta ģimene ar bērniem. Pateicoties pēdējiem grozījumiem Latvijas likumos, jaunajām ģimenēm var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo pretimnākošāki nosacījumi.
Taču, neskatoties uz to, vai tiek izvēlēts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi aizdevēji rūpīgi skatās uz nekustamā īpašuma vērtību, plānoto investīciju samērību un aizdevuma apjoma atbilstību katras personas, ģimenes vai uzņēmuma ienākumu plūsmai. Dažkārt aizdevēju iesaistīšana ir arī ļoti lietderīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku organizācijās ir zinoši profesionāļi, kas palīdzēs saprast, vai būtiski nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā nepieciešams. Tādējādi aizdevēji sniedz konsultācijas, palīdzot izvairīties no liekām un nesamērīgām kredītsaistībām. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, taču tos vieno viens rādītājs – naudas aizņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savu tuvinieku finansiālo drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Īstermiņa un patēriņa kredīti ir ikdienišķs, īstermiņa problēmu risinājums, bet, kad prātojam par turpmāko dzīvi un ieguldījumiem, kredītu apjomi un piedāvājumi ļoti atšķiras. Piemēram, ja nepieciešams kredīts mājokļa iegādei, banku prasības ir krietni augstākas. Arvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek veidots ar īpaši izdevīgiem atmaksas nosacījumiem, bet arī ar pretimnākošiem nosacījumiem, šis naudas aizdevuma veids pieprasa lielus un regulārus ienākumus.
Atsevišķu kredītdevēju aizdevumu klāstā, kā iespēja ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, taču šāds aizdevuma veids tiek piešķirts tikai klientiem ar nesabojātu parādvēsturi un lieliem ienākumiem. Ieņēmumu summa norāda to, cik lielā apjomā kredītdevējs būs gatavs apmaksāt paredzēto pirkumu. Pat ja netiks piešķirts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var apmaksāt nozīmīgāko daļu no īpašuma cenas, tādējādi atvieglinot dzīvokļa, mājas vai nekustamā īpašuma iegādi. Katram no aizdevējiem tiek izveidots individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas palīdz aprēķināt potenciālos riskus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus virzību, gan klienta ienākumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī situācijās, kad tiek pieprasīts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir nekustamais īpašums, jo drošākas garantijas no Jums gaidīs kredītdevējs, neatkarīgi, vai tā būs banku iestāde vai cita veida kredītaizdevējs. Tāpēc pirms šāda liela lēmuma pieņemšanas, uzmanīgi izvērtējiet savas spējas ilgtermiņā maksāt samērā lielus maksājumus. Neapdomīgi prasot summas, kas pārsniedz mūsu finansiālās iespējas, riskējam saskarties ar kredītgrūtībām un sabojāt parādvēsturi, kas vēlāk liegs izredzes saņemt kredītā arī mazas aizdevuma summas ikdienas izdevumiem.

Kredītu apvienošana – risinājums aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies dažādas summas no vairākiem kredītdevējiem, šo maksājumu segšana ir apgrūtināta, jo jāatceras visi nosacījumi, maksājumu grafiki un apjomi. Dažkārt šādos brīžos var nejauši gadīties, ka kāds maksājums paliek nesamaksāts. Lai izvairītos no sarežģījumiem, kā izeja tiek piedāvāta kredītu apvienošana, kad kāds cits aizdevējs sedz mūsu kredītus, pārslēdzot uz jaunu līgumu ar vienotiem nosacījumiem.
Apvienojot dažādus kredītus vienā, ieekonomējam laiku un raizes, pietam kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Svarīgākais, kas jāņem vērā, ir saistību apjoms, izvērtējot gan aizdevumu apjomus, gan kavējuma procentus, lai visa summa nebūtu lielāka par aizdevumu apvienotāja noteikto maksimālo summu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt piemērots risinājums arī klientiem, kas aizņēmušies vairākus ātros aizdevumus, un nevar šos aizdevumus apmaksāt noteiktajā datumā. Ja nevaram segt ātro kredītu tam paredzētajā laikā, mums papildus jāsamaksā par termiņu pagarināšanu, kas sastāda līdz pat 20 procentiem no kredīta summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs būtiski pārmaksājam. Tāpēc ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā piedāvā risinājumu ilgām kredītgrūtībām. Vairāku pārskaitījumu vietā veicam vienu, pārredzamāku summu, nepārmaksājot par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana ietaupa gan naudu un laiku, gan ātrāk sakārto kredītsaistības.
Taču jebkādu kreditu apvienosana, tāpat, kā citi aizdevumu veidi, ir ierobežoti. Arī šai aizdevuma formai ir būtiska mūsu finanšu stabilitāte, jo ienākumu plūsma ir noteicošais garants, kas apliecina mūsu spējas atmaksāt paredzētos maksājumus. Visbiežāk tā tiek noslēgta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, tomēr, ja aizdevuma galasumma ir apjomīgāka, kā pieļaujams segt vienā reizē, tiek izvērtētas opcijas sadalīt summu ilgākā termiņā, veicot maksājumus pa daļām. Šādās situācijās pieļaujama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā nozīmīgākais nosacījums tiek vērtēta tābrīža finanšu stabilitāte, nevis agrākā kredītvēsture. Ne velti ātro kredītu apvienošana nereti tiek saskatīta arī, kā izeja situācijās, kad vairs netiekam galā ar noslēgtajām saistībām.
Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota vairāku aizdevēju piedāvājumā, kā arī ir daži aizdevēji, kuriem tā ir galvenā aizdevuma forma. Liela priekšrocība ir pārkreditācijas vienkāršība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online aizņem tikpat nedaudz laika, kā ātro aizdevumu noformēšana. Pietam, ja uzrādām tekošus ieņēmumus, var tikt piešķirta kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu iesniedzot bankas apliecinājumu par ikmēneša gana augstiem ienākumiem.
Kaut gan atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumā, kuri ir uzņemas riskantākus darījumus, kā vairums banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank var būt iespējama, ja esat ilggadējs un uzticams šīs bankas klients. Bankas vienmēr rūpīgāk izvērtēs katru iespējamo aizdevumu, tādēļ var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat izpildījis kredītsaistības pret šo vai citām bankām, saistību apvienošana vienā , būs viegla un vienkārša.
Ja apvienošanai paredzēta maza summa, kuru spējat atgriezt dažu mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā no variantiem jāņem vērā ne tikai zaļā gaisma no kredītdevēja puses, bet arī jāvērš vērība piedāvājuma nosacījumiem. Jo ērtāka un atvieglotāka kredītu pārslēgšana, jo augstāki būs aizdevuma procenti, jo augstie procenti kredītdevējam palīdz nosegt augsto risku un iespējamos zaudējumus. Lai nenonāktu līdz nepatīkamām situācijām un sliktu pieredzi, sastopoties ar neizdevīgiem kredītu pārslēgšanas nosacījumiem, katru reizi izvērtējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir labākais no scenārijiem Jūsu gadījumā. Tāpat noderīgas var būt kredītu apvienošana atsauksmes dažādās interneta vietnēs, kur esošie vai bijušie klienti dalās pieredzē sadarbībā ar katru no kredītdevējiem. Šāda veida viedokļi var palīdzēt izlemt par labu vienam vai citam aizdevējam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz izaugsmi
Finanšu trūkums piemeklē ne tikai parastos paterētājus, kredits ar nenokartotam paradsaistibam , lai realizētu vīzijas un idejas, finansiāls atbalsts vajadzīgs arī uzņēmējiem. Šādiem gadījumiem ir paredzēts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan ilggadīgām organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot realizēt jaunus plānus vai pielāgot biznesu aktuālajām tirgus tendencēm.
Šis naudas aizdevuma veids ir īpaši aktuāls jaunajiem uzņēmumiem, kuri vēlas iekļūt jaunā tirgū un paplašināt klientu apjomu. Ikviena biznesa idejas izaugsmei ir nepieciešamas līdzekļu ieguldīšanas iespējas, tomēr tikai daļai uzņēmēju rīcībā ir gana lieli līdzekļi plānoto inovāciju realizēšanai. Atkarībā no uzņēmuma stabilitātes un rentabilitātes, aizdevējs nosaka gan summu, ko ir gatavs piešķirt, gan arī izvērtē, vai atbilstošajā gadījumā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī nepieciešamas papildus garantijas. Kā papildus ķīla šādos gadījumos var būt uzņēmēja kapitāls, īpašumā esoša mašīna vai cits līdzvērtīgs īpašums, kas liecinātu par aizdevuma pilnīgu atdošanu tam noteiktajā laikā.
Šī kredīta veida nozīmīgākaā vērtība ir ietaupītais laiks, jo uzņēmējdarbībā ļoti svarīga ir īstās idejas realizēšana vispiemērotākajā brīdī. Palaižot garām tirgus tendences, klientu vajadzības vai citus būtiskus faktorus, uzņēmēji palaiž vējā daudz vairāk, nekā sedzot kredīta procentus, tāpēc arvien biežāk, ņemot vērā dinamisko biznesa tirgu, gan lielie, gan mazie uzņēmēji liek lietā iespēju iegūt atbalstu aizdevuma veidā.

Investīciju kredīti – iespēja uzņēmējdarbības augšupejai
Ja ar parasto aizdevumu uzņēmējam nav iespējams īstenot visas biznesa vajadzības un nepieciešami vērienīgāki projekti uzņēmējdarbības augšupejai, tad risinājums ir investīciju kredīti, kuru apjomi var sasniegt līdz pat 500 000, atbalstot gan vērtīgu iekārtu pirkšanu, gan apjomīgus remontdarbus un uzņēmuma paplašināšanu. Šāda veida aizdevumi ir samērā lieli, tāpēc tos parasti piedāvā tikai lielas, drošas bankas, kuru finanšu situācija ir gana stabila, lai sekmētu citu uzņēmēju procesus. Parasti tie ir aizdevumi ar ilgstošām saistībām, tādējādi gan kredītdevējam, gan uzņēmējam, kas saņem kredītu, jābūt stabiliem, ar pārliecinošu nākotni un vīziju. Ieguldījumi vienmēr ir riskants darījums, tādēļ šo aizdevumu izanalizēšana ir samērā rūpīga, apsverot gan plusus, gan riskus noteiktā laika termiņā.

Vai nebanku kredīti ir droši
Ja agrāk aizdevumi un kredīti bija tikai banku pārvaldībā, tad pēdējo gadu laikā nebanku aizdevēju ir pat vairāk, kā bankas iestāžu, jo, pateicoties grozījumiem likumdošanā, par oficiālu finanšu kredītu izsniedzēju var kļūt arī uzņēmumi, kas nav reģistrēti, kā bankas. Lielākā daļa šo kredītdevēju ir atsaucīgāki, piemēram, vairumā valsts banku netiek piedāvāts bezprocentu kredīts vai tik ļoti pieprasītie atrais kredits internetā bez darba vietas, bet virknei nebanku aizdevēju tie ir pašsaprotami darījumi, pateicoties kuriem aizdevēji spēj piesaistīt vēl nebijušus, labi pelnošus klientus, kuriem nav iespēju iegūt kredītu bankā.
Taču, vēl aizvien ir virkne neskaidrību un jautājumu par to, vai aizdevumu noformēšana šādās organizācijās vai naudas aizdevums no privātpersonas ir gana uzticams. Kaut gan visu kredītdevēju aktivitātes regulē rūpīga likumu sistēma un regulāras pārbaudes no valsts iestāžu struktūrām, ir ļoti vēlams par katru aizdevēju apkopot detalizētu informāciju. Jo atasucīgāki noteikumi naudas saņemšanai, piem., ja tiek piedāvāti kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo lielāks risks, ka kredīta noteikumi būs ar augstākiem kavējuma maksājumiem, vai arī var būt citas problēmas aizdevuma piešķiršanas procesā, ar kurām nebūsim rēķinājušies. Mūsdienu vidē aizdevumi internetā kļūst aizvien drošāki un lētāki, tomēr, paplašinoties kredītu klāstam, arvien detalizētāk jāpievērš vērība ikkatra kredītdevēja popularitātei un sadarbības noteikumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti daudziem kreditoriem, ikkatrs no tiem izstrādā arvien ērtākus un lētākus risinājumus, bet, lai izvēlētos uzticamāko, lētāko un piemērotāko no aizdevējiem, vēlams apmeklēt kredītdevēju salīdzināšanas vietnes, kur daudzpusīgi varat izlasīt par procentu likmēm, naudas aizdevumu summām un kredītņēmēju atsauksmēm.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajiem aizdevumiem daudzi iepazīstas jau agrā vecumā, jo pirmais aizdevums parasti ir studiju kredīts. Diemžēl studijas mūsdienās izmaksā dārgi, un ne visi to var atļauties,maksājot no ikmēneša ienākumiem, tāpēc daudzi dodas pie aizdevējiem, lai prasītu aizdevumu izglītības izmaksu segšanai.
Aizdevums augstākās izglītības iegūšanai visbiežāk ir aktuāls jauniem cilvēkiem, kuriem nav stabila darba vai ienākumu, tādēļ ir noteicoši, lai kredītdevēja piedāvājumā būtu piedāvāti krediti no 18 bez darba vietas, jo topošajiem studentiem vēl nav stabilu ienākumu, ar ko nodrošināt savu spēju atmaksāt studiju kredītu. Mācības universitātē ir ceļš uz sekmīgu, labi apmaksātu darbu, tādējādi, investējot studijās šodien, un palīdzot jauniešiem, kredītdevēju iestādes, iespējams, uzņemas risku, bet vienlaikus arī uzsāk labas attiecības ar nākotnē potenciālu, labu un maksātspējīgu klientu, tādēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem var būt ne tikai veiksmīgs darījums, bet arī apdomīga sadarbības sākšana.
Tā kā vairāki aizdevēji piedāvā kredītus jau no 18 gadu vecuma, var būt gadījumi, kad cilvēki agrā vecumā ir ieguvuši negatīvu kredītvēsturi vēl pirms iestāšanās augstskolā, tāpēc mācību kredīta saņemšana var būt apgrūtināta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi jau ir daudz retāk īstenojams. Tādējādi, vienmēr izraugoties aizdevēju, jāizsver ne tikai tā mirkļa vajadzības, bet arī mūsu topošie vai vispārējie nākotnes mērķi. Piemēram, ja plānojat rudenī sākt mācības augstkolā, izvairieties kādu laiku pirms tam uzņemties citas, riskantas kredītsaistības, par kuru apmaksu nejūtaties absolūti pārliecināti, jo iegūt aizdevumu mācību apmaksai būs daudz svarīgāk.

Kā plānot savus tēriņus un maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari samaksāt kādu rēķinu?

Ko ņemt vērā pirms noformē kredītu?
Ikmēneša ienākumu kopsumma – nekad nenoformējiet kredītu par lielāku summu, kā spēj segt Jūsu ikmēneša, stabilie ienākumi, pat, ja plānoti papildus ieņēmumi, neuzticieties tiem, ja tie nav pilnībā nodrošināti.
Aktīvās kredītsaistības – pat ja klientam ir regulāri ienākumi, tie var nebūt pietiekoši, ja daļa šo ienākumu jāizmanto, lai segtu jau esošās kredītsaistības vai ikmēneša maksājumus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau iepriekš esat saskāries ar grūtībām atdot aizdevumu, izvērtējiet savu finanšu situāciju daudz uzmanīgāk.
Kredīta nosacījumi – izraugoties aizdevēju, neticiet reklāmu virsrakstiem! Ikreiz uzmanīgi izlasiet katra aizdevuma nosacījumus, lai pārliecinātos, vai varēsiet šos nosacījumus izpildīt un apmaksāt visus rēķinus tiem paredzētajā laikā un apjomā.
Kredītdevēja reputācija – kaut gan aizdevumu sektoru rūpīgi kontrolē un pārrauga likumdošana un valsts institūcijas, ikreiz iegūstiet informāciju par kredītdevējiestādes uzticamību, lai Jūsu personas dati un bankas konts būtu drošībā.


Kas jāņem vērā, kad kredīts jau ir paņemts?
Uzsākot jebkuras saistības ar aizdevēju, ikreiz uzmanīgi sekojiet līdzi tā atmaksas datumiem. Katra nokavēta diena rada soda procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekoši informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet savlaicīgu apmaksu un saskaņā ar līguma noteikumiem. Tāpat ļoti vērīgi sekojiet līdzi regulārājiem ieņēmumiem un tēriņiem, lai būtu droši, ka spēsiet segt vajadzīgos rēķinus. Ja saredzat, ka ,iespējams, nevarēsiet pildīt aizdevuma nosacījumus, jau laikus komunicējiet ar aizdevēju, lai atrastu kopīgu risinājumu, tādā veidā pasargājot sevi no parādvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai rastu abpusēji labvēlīgu izeju, tādēļ regulāri sazinieties ar aizdevēju un informējiet par gaidāmajiem sarežģījumiem.
Ja esat noformējis jau vienu aizdevumu, katrā ziņā centieties atturēties no jaunu kredītsaistību uzņēmšanās, lai izvairītos no grūtībām atdot parādu, kredītu apvienošas un pārkreditācijas. Apsveriet papildus kredītsaistības tikai pēc tam, kad esat veiksmīgi nokārtojis iepriekšējos maksājumus un aizdevumus.

Kā izvēlēties piemērotāko aizdevumu tieši savām vajadzībām un atmaksas iespējām?
Lai padarītu vieglāku izvēli par izdevīgāko un atbilstošāko naudas aizdevēju, allaž pārbaudiet visu kredītdevēju piedāvājumus, apmeklējot aidevēju salīdzināšanas portālus vai katra aizdevēja interneta vietnēs publicēto informāciju. Tāpat vienmēr izanalizējiet Jūsu iespējas atmaksāt noteikto kredīta summu. Pat, ja aizdevējs ir gatavs izsneigt lielāku kredīta apjomu, kā sākotnēji plānojāt aizņemties, nepiekrītiet aizdevumam, par kura atmaksu nejūtaties absolūti pārliecināts. Sevišķi esiet uzmanīgi, aizņemoties īstermiņa ātros kredītus, kuru noteikumi ir neelastīgi.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neaizvietojama mūsdienu finanšu plānošanas sastāvdaļa. Daudzas investīcijas un pirkumi vairs nav atliekami uz rītdienu, tāpēc naudas aizņemšanās nenorāda uz neprasmīgu izdevumu plānošanu vai nespēju apmaksāt savus tēriņus, jo ikkatru no mums var skart neplānoti izdevumi, gadījumi un neveiksmes, kuros bez tūlītēja papildus finanšu atbalsta, nevaram atrisināt radušos problēmu. Taču, neskatoties uz to, vai aizņemamies mazu summu ārsta apmeklējumam vai aizņemamies vairākus tūkstošus dzīvokļa pirkšanai, daļa prasību un noteikumu paliek vienmēr aktuāli, – vienmēr attiekties pre aizdevumu apdomīgi, izvērtējot savas spējas atdot aizdevumu. Aizdevums nav dāvinājums, un nevaram aizmirst noslēgtās kredītsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai pārcelt uz vēlāku laiku. Allaž apdomīgi izturieties pret savām šībrīža saistībām, lai neierobežotu savas iespējas turpmākajā dzīvē, jo neatdots kredīts šodien var atņemt daudz iespēju un opciju nākotnē, kad tas būs sevišķi vajadzīgs. Vienmēr domājiet par tālāko nākotni un esiet gatavi gan veiksmīgiem, gan nepatīkamiem scenārijiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *