Kā lai izvēlas starp gāzes plīti un elektrisko plīti

gāzes plīts vai elektriskā plītsDaudz kur var lasīt vai dzirdēt faktu, ka profesionāli pavāri vienmēr izmanto gāzes plītis, bet, pirms iztērējat savu atvēlēto budžetu gāzes plīts iegādei, veltiet laiku, lai apsvērtu vai elektriskā plīts nebūs noderīgāka Jūsu vajadzībām. Īstenībā, salīdzinot gāzes un elektrisko plīti dažādās kategorijās bieži vien uzvar tieši elektriskā plīts, lai gan, protams, gan vienai gan otrai ir savas priekšrocības un trūkumi.

Zemāk ir ieskats vairākās kategorijās, kas var palīdzēt Jums noteikt, kura no plītīm būtu piemērotākā tieši Jūsu konkrētajām vajadzībām. Šīs atziņas kliedēs Jūsu šaubas, apskatot vairākas kategorijas un uzrādot, kura tad plīts izdevīgāka. Patiesība ir tāda, ka izvēle par labu kādai no tām izšķiras tajā, kādas ir Jūsu tiešās vēlmes un vajadzības.

Reakcijas ātrums

Gāzes plītīs temperatūra palielinās nekavējoties, tiklīdz Jūs ieslēdzat plīti. Elektriskās plītis iesilst lēnāk, bet šo procesu var paātrināt, ja noņemat pannu vai katlu no sildriņķa, tomēr jebkurā gadījumā gāzes plīts vienmēr ir gatava darbam momentā.

Labākais pirkums – gāzes plīts

Vārīšanas temperatūras sasniegšana

Lai cik neticami tas izklausītos, vadoties pēc testiem gāzes plītis ir lēnākas nekā elektriskā plītis vārot lielu katlu ar ūdeni. Tas varētu būt saistīts ar to, ka gāze plītīs liels apjoms siltuma vienkārši izbēg.

Labākais pirkums – elektriskā plīts

Tīrīšana

Darbojoties ar gāzes plīti Jums ir jāuztraucas par to, ka ēdiena atliekas varētu tikt gāzes degļos, savukārt elektriskie spoles degļi vai indukcijas virsmas ir ļoti vienkārši tīrīt. Ja jūs bieži gatavojat un vēlaties, lai process ir pēc iespējas komfortablāks un bez liekas nekārtības, apsveriet domu par elektriskās plīts iegādi.

Labākais pirkums – elektriskā plīts

Izmaksas

Tā kā elektrības cena par vienu vienību ir diez gan augsta, bieži gatavot izdevīgāk ir uz gāzes plīts, jo gāzes vienība salīdzinājumā ar elektrības vienību izmaksā mazāk. Arī sākotnēji gāzes plītis mēdz būt pat lētākas nekā elektriskās plītis.

Labākais pirkums – gāzes plīts

Var redzēt, ka katram no plīts veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi, bet labi izskatot katru punktu, padomājot cik bieži Jūs gatavojat, kā ir ar izmaksām un tīrīšanu, nonāksiet pie pareizā lēmuma.

Apskaties gāzes un elektrisko plītu piedāvājumu, un izvēlies sev piemērotāko – ŠEIT!